Slovenský horolezecký spolok JAMES je organizácia, ktorá na národnej úrovni zastrešuje všetky lezecké aktivity na Slovensku.

Prostredníctvom nášho klubu „BouldroFka lezecký klub“ by sme deťom chceli dať možnosť stať sa členmi spolku JAMES.

Aké výhody prináša členstvo v SHS JAMES?

  • Poistenie do hôr, podľa zvoleného variantu.
  • Právo pohybu v lezeckých oblastiach, ktoré sa nachádzajú v chránených územiach a je možné v nich na základe výnimky vykonávať lezeckú činnosť.
  • Možnosť štartovať na lezeckých pretekoch organizovaných cez SHS JAMES a získať zľavy na ich štartovné.
  • Zľava 50% na ubytovanie na tatranských chatách, ktorých je SHS JAMES spolumajiteľom (Chata na Zelenom plese, Téryho chata, Zbojnícka chata, Chata pod Rysmi), 25% zľavu na Zamkovského chate a chate M. R. Štefánika, zľavy na niektorých chatách v Alpách.
  • Zľavy v niektorých outdoorových obchodoch a na kurzoch cez SHS JAMES.

Členský poplatok:

Za štandardné členstvo – JAMES Slovensko, ktoré zahŕňa všetky uvedené výhody, sa platí ročný poplatok 5€ pre dieťa do 15 rokov a 10€ pre juniora 16 – 18 rokov, jednorazový poplatok za registráciu 5€.

Ak máte záujem o registráciu detí do SHS JAMES cez nás, prosím dajte nám vedieť, deti budeme registrovať hromadne. Ďakujeme

V prípade záujmu je možné zakúpiť si rozšírené poistenie v rámci členstva JAMES Svet, alebo JAMES Svet Plus viac info na tomto odkaze.

SHS JAMES podporuje deti a mládež, finančne prispieva klubom, ktoré pod neho spadajú. Výška príspevku je závislá od počtu členov registrovaných v JAMES cez klub do 26 rokov.