Minulý víkend 18.-20.9. sme navštívili jednu z najkrajších lezeckých oblastí na Slovensku, Kalamárku. Akcia bola určená pre Vás, ktorí navštevujete BouldroFku.

Kalamárka ponúka lezenie nielen pre začiatočníkov, svoje si nájdu aj makači. 

Počasie bolo ideálne, posledné letné lúče slnka. Stretli sme sa v piatok na Detve, niektorí stihli vybehnúť aj na skaly. Večer Marcel odprednášal metodiku-základy lezenia na skalkách a pri pive, ohni a dobrej nálade sme sa rozprávali, niektorí aj pretancovali,  do neskorých nočných hodín.

Na skaly sa nám podarilo dostať naozaj pred 10:00, bolo ešte čerstvo. Každý si našiel to svoje, podľa obťažnosti, preferencii, slnka alebo tieňa. Zažili sme spolu krásny, výdatný deň na skalách, vzájomne si poradili, natiahli cesty, užívali deň v prírode a fyzicky zamakali. Navštívili sme horné skaly, dolné skaly pod chatami a aj Boriakove skaly.

Medzičasom Martin založil na kotlíkový guláš, keďže liezť nemohol kvôli natiahnutému svalu pri futbale s deťmi, ďakujeme.

Postupne sme sa vracali zo skál, guláš viac a viac rozvoniaval a po niekoľkohodinovou obzeraní nakoniec ešte lepšie chutil. To už mali viacerí za sebou krátku slackline session na dvore.

Večer bola na pláne cestovateľsky-lezecká prednáška z Grónska, no napriek nutnej zmene programu a s menším technickým problémom sme zostali na Arktíde, zaspomínali s úsmevom pri fotkách na roky 2006, 2008, kedy nielen Marcel s Andrejom navštívili ostrovy Lofoty a Baffin.  Príjemná únava a večerná zima naznačujúca príchod jesene nás zahnali spať skôr ako Marcel zbalil techniku 😀 .

V nedeľu sme oddýchnutí vybehli opäť na skaly doraziť brušká na prstoch. Na cestu nám brušká zasýtil zvyšný guláš a s pocitom príjemne stráveného víkendu sme sa vybrali domov.

Vidíme sa na BouldroFke a snáď aj na ďalšej akcii

Za fotky ďakujeme aj Ivane, Johnymu, Jurovi, Mišovi, Fafovi.

Víkend na Kalamárke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *